ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9166451
*
nr 916 6451
Spegel
+ väggbord, 1800-tal, Valnöt, höjd: 19080 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:11:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 13:01:31
1
1.500 kr
6/10 20:02:56
2
1.100 kr
6/10 20:02:56
1
1.200 kr (Budbetjänt)
6/10 20:03:33
2
1.300 kr
6/10 20:03:33
1
1.400 kr (Budbetjänt)
6/10 20:04:23
2
1.500 kr
6/10 20:04:23
1
1.500 kr (Budbetjänt)
6/10 20:05:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt väggbord
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 916 6451
Spegel
+ väggbord, 1800-tal, Valnöt, höjd: 19080 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 13:01:31 | 1 | 1.500 kr |
6/10 20:02:56 | 2 | 1.100 kr |
6/10 20:02:56 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
6/10 20:03:33 | 2 | 1.300 kr |
6/10 20:03:33 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
6/10 20:04:23 | 2 | 1.500 kr |
6/10 20:04:23 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
6/10 20:05:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt väggbord
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23